همه مدیران  جهت شرکت در نمایشگاه ها خواهان داشتن یک غرفه قابل قبول و با کیفیت نمایشگاهی هستند تا با استفاده از آن محصول یا خدمات خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارند .

غرفه نمایشگاهی صرف نظر از داشتن ایده های هنرمندانه و زیبا باید معرف شرکت بوده و محور طراحی آن بر اساس سیاستهای کارفرما بنیان گذاری شده باشد تا در اجرا بتواند نیازهای صاحبان خود را برآورده و بعنوان بکی از المانهای تبلیغی در پکیج نماتیشگاهی بدرخشد.

طراحی در زمینه غرفه های نمایشگاهی  باید به سمتی باشد که لزوما از متریال های سنگین و گران استفاده نگردد بلکه  بایستی ایده پردازی در جهتی انجام گیرد تا افراد بازدید کننده بتوانند در مدت زمانی طولانی تر در ذهن خود آن را به خاطر داشته باشند یا در اصطلاح طراحی غرفه مورد نظر باید اذهان جمعی را نشانه رود.

  • پویایی در طراحی یک غرفه
  • ایجاد تعامل مناسب بین صاحب غرفه و مشتری
  • عدم پیچیدگی افراط گرایانه در طراحی
  • توجه به گروه هدف و نقاط حساس همچون نیازهای روحی و شخصیتی افراد آن صنف
  • نمایش توانمندیهای غرفه دار با استفتده از المانهای زیبای بصری و البته جانمائی به جا و درست هرکدام
  • و همچنین توجه به جانمایی  فضای مورد نظر در پلن نمایشگاهی

اصطلاحا به سازه های اسپیس فریم گفته می شود (البته در امور نمایشگاهی ) مگر اینکه در مورد ساخت سوله های صنعتی و خانه ها و کلا معماری از این اصطلاح استفاده می گردد.

سازه فلزی یا سازه اسپیس فریم ،اکثر جهت غرفه های فضای باز استفاده می گردد.

همچنین جهت برپایی سوله و سالن های موقت ، افتتاحیه ، رونمایی  و سایر مراسم هایی که نیاز به سازه محکم و زیاد و در عین حال با قابلیت نصب و جمع آوری سریع ، اسپیس فریم تقریبا برای این امور بی رقیب و بی نظیر است .